Історія виникнення Чорної П'ятниці

Comments · 88 Views

Кажуть, що хтось очікує цього протягом усього року, а інші щомісяця відкладають частину своєї зарплати. Здогадалися? Це не Різдво, не Новий Рік і навіть не відп

Всі люблять великі знижки та розпродажі. Незабаром на вітринах магазинів, рекламних щитах та онлайн-банерах з'являться довгоочікувані написи: "РОЗПРОДАЖ", "ЗНИЖКА -50%", "ЗАГАЛЬНА РОЗПРОДАЖ", "-90%".

Уже протягом кількох років Україна традиційно святкує осінній розпродаж, відомий як "Чорна П'ятниця". Незважаючи на те, що цей звичай має американське походження, як європейці, так і слов'яни з радістю розглядають полиці магазинів наприкінці листопада.

З появою пандемії магазини адаптувались до обмежень та незручностей і почали проводити онлайн-розпродажі. До речі, такий вид шопінгу зараз користується популярністю. Тепер кожен може замовити товар через веб-сайт чи додаток швидко, легко й зручно!

Американський Чорний П'ятниця

Існує легенда, що раніше в бухгалтерії неприбуткові дні позначалися червоним, а прибуткові – чорним. І за традицією всі роблять покупки перед вихідними у п'ятницю. Але це лише легенда, а як щодо історії?

Розпродажі після Дня Подяки користувалися популярністю ще в 17 столітті, але не мали загальної назви. З 80-х років цей день увійшов в історію як "Чорна П'ятниця". Назва з'явилася через величезні пробки на дорогах і довгі черги в магазинах, де люди поспішали придбати подарунки до Різдва. Щоб обслужити якнайбільше покупців, магазини цього дня працювали до глибокої ночі.

Вже на початку 21 століття універмаги й невеликі роздрібні магазини почали проводити грандіозні розпродажі в останню п'ятницю листопада з метою заробити. Американці вишиковувалися в чергах біля входів з ночі четверга, а в п'ятницю торговельно-розважальні центри переповнювалися натовпом бажаючих зробити покупки.

Чорна П'ятниця в Україні

В Україні люди також відзначають цей день у торгових центрах або під час онлайн-шопінгу. Ловці знижок можуть витратити купу часу на пошуки найвигідніших пропозицій. Подія отримала назву "Black Night" або "Ніч Знижок". В цю ніч двері магазинів залишаються відкритими, а продавці-консультанти обслуговують покупців без перерви.

Через обмеження часу, встановлені комендантською годиною, нічного шопінгу цього року не буде, а вже зранку толпа любителів халяви, як кажуть, "відведе душу". Такі заходи цікаві не лише для покупців, але й для продавців. Це додає не тільки в бюджет країни, а й підтримує економіку.

До речі, цього року в Україні відзначається ювілейна Black Friday.

Точно 10 років тому наша країна вперше прийняла цю традицію від американських друзів. Незважаючи на назву "п'ятниця", розпродажі тривають і після неї. Знижки можуть сягати від 20% до навіть 90%. Багато торгових площадок починають знижувати ціни на товари задовго до офіційного початку, даруючи можливість кожному насолоджуватися "чорним шопінгом".

Будь-яка акція привертає увагу аудиторії. Тому цей день використовується в різних галузях, таких як ресторани, турагенції, мовні курси і т.д. Цікавий маркетинговий крок може привернути нових клієнтів.

Бажаємо успішного шопінгу!

Comments